Aktualności Bursa nr 7

Uwaga Mieszkańcy Bursy nr 7

W dniu 29.03.2016 r. Bursa Szkolna nr 7 będzie otwarta od godziny 15.00.

 

Zmiana kosztów wyżywienia w Bursie Szkolnej nr 7
od 1 stycznia 2016 r.

INFORMUJĘ, IŻ OD DNIA 01 STYCZNIA 2016 R. KOSZT CAŁODZIENNEGO WYŻYWIENIA W BURSIE SZKOLNEJ NR 7 BĘDZIE WYNOSIĆ:

11,00 ZŁ.

Zmianę wysokości opłat za posiłki w bursie dokonano na podstawie § 63 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 maja 2011 r. w sprawie rodzajów i szczegółowych zasad działania placówek publicznych, warunków pobytu dzieci i młodzieży w tych placówkach oraz wysokości i zasad odpłatności wnoszonej przez rodziców za pobyt ich dzieci w tych placówkach (Dz. U. z 2011 r. Nr 109, poz. 631).

Dyrekcja ZSTK

 

Uwaga Mieszkańcy Bursy nr 7

Informuję o Uchwale Nr 321/XI/2015 Rady Miasta Lublin z dnia 19 listopada 2015 r. w sprawie ustalenia wysokości opłaty za zakwaterowanie w bursach prowadzonych przez Miasto Lublin oraz terminu i sposobu jej wnoszenia, która wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r.

Miesięczną opłatę za zakwaterowanie wychowanków w bursach szkolnych prowadzonych przez Miasto Lublin ustalono w wysokości: 70,00 zł.

 

ZSTK- szkołą przyjazną cukrzykom

 

Wśród  niewielu szkół w regionie nasze technikum  posiada   tytuł „ Szkoły przyjaznej dziecku z cukrzycą”.
Tytuł uzyskaliśmy  już w 2012 roku dzięki  szerokiej  współpracy z Kołem Pomocy Dzieciom z Cukrzycą. Jednym z działań   było  utworzenie  na stronie internetowej   naszej  szkoły i bursie  tzw. kącika cukrzyka. Ponadto grono pedagogiczne zostało  poinformowane o problemach   dzieci z cukrzycą oraz  odbyło szkolenie   na temat postępowania w nagłych przypadkach  cukrzycowych.     
Wobec zwiększającego się problemu cukrzycowego wśród polskiej młodzieży, ZSTK jest  więc placówką przygotowaną do pracy z młodzieżą  zmagającą się  z  cukrzycą.

 

„Udział w życiu kulturalnym Lublina – alternatywy wobec uzależnień” – program profilaktyczny

Wychowawczyni  Pani Elżbieta Skop zgłosiła autorski projekt na konkurs ofert w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta w Lublinie.  Otrzymała fundusze na realizacje programu pt. „Udział w życiu kulturalnym Lublina – alternatywy wobec uzależnień”. Pani Elżbiecie Skop w realizacji programu pomogli wychowawcy: Włodzimierz Michalczyk, Wiesława Piotrowska, Iwona Matysiak –Grzeszczuk oraz Eliza Michalska. Za uzyskane pieniądze zorganizowaliśmy dla młodzieży wyjścia do kina, teatru, zakupiliśmy karnety na pływalnie MOSIR, gdzie wychowankowie uczyli się pływać.  Zostały również zakupione nagrody książkowe dla aktywnie pracujących przy realizacji wychowanków.

Młodzież w kinie była na filmie pt.: „Niebo istnieje … naprawdę”, „Powstanie Warszawskie”; w teatrze  im. Juliusza Osterwy na spektaklu Marka Twaina: „ Książę i żebrak” oraz Bengta  Ahlforsa „Komedia teatralna”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Godło i patron szkoły

Współpracujemy

Jesteśmy również na: