Migracja na nową stronę internetową

Szanowni państwo,

w związku z projektem nowych stron internetowych dla placówek oświatowych miasta Lublin,
mamy przyjemność ogłosić, że nowa strona internetowa naszej szkoły została wdrożona!

Nowa strona szkoły

Co stanie się z obecną stroną?

Obecna strona nie będzie już aktualizowana, co oznacza, że wszystkie dokumenty i treści znajdujące się na niej począwszy od dnia 07.12.2023 r., zyskują status archiwalny i nie powinny być traktowane jako aktualne.
Na tę chwilę nie planujemy jej wyłączania.
Strona będzie pełnić rolę archiwum wydarzeń z lat 2016-2022.

Autor: freepik ze strony flaticon.com

Nasi uczniowie laureatami w konkursie „Naukolatek - Nastoletni Naukowiec”!

Zespół badawczy w składzie: Maciej Pytka, Konrad Serenda i Damian Semeniuk, pod opieką dr Jarosława Zubrzyckiego z Politechniki Lubelskiej oraz nauczyciela Tomasza Kosickiego, odniósł wielki sukces w prestiżowym konkursie „Naukolatek - Nastoletni Naukowiec”, który został zrealizowany w ramach Politechnicznej Sieci Via Carpatia.

Uczniowie z nauczyciele i swoimi nagrodami

Tytuł ich projektu badawczego to: „Druk 3D z odpadów - w poszukiwaniu nowych, zrównoważonych materiałów”.

Uczniowie ZSTK wcielili się w rolę naukowców badając wytrzymałość nowego rodzaju filamentu do druku 3D! Skorupki jajek: drugie życie w świecie technologii! Ich projekt jest prawdziwie innowacyjny, łącząc tworzywo PLA z skorupkami jajek. Dowiedli, że skorupki jajek mogą zyskać drugie życie, stając się cennym źródłem materiału do produkcji filamentu do druku 3D.

To nie tylko projekt badawczy, ale także ważny krok w kierunku zrównoważonej przyszłości. Dzięki ich zaangażowaniu i kreatywności, skorupki jajek mogą stać się ważnym elementem świadomego podejścia do produkcji filamentu. Ogromne gratulacje dla naszych młodych naukowców!
Dziękujemy za inspirację i udowadnianie, że młodzi ludzie chcą i potrafią tworzyć pozytywne zmiany w otaczającym nas świecie!
O wydarzeniu napisano również na stronie GeekStok.PL
Zapraszamy do Galerii.

Mikołajkowy turniej szachowy ZSTK

witamy na naszej stronie

Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie zaprasza wszystkich młodych ludzi, którzy chcą zdobyć dyplom z tytułem technika w interesującym zawodzie, dla których liczy się profesjonalny poziom kształcenia, wysoka zdawalność egzaminu maturalnego i egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Oferujemy kształcenie w sześciu zawodach, nowoczesną bazę dydaktyczną, różnorodne zajęcia pozalekcyjne, zakwaterowanie w bursie szkolnej, staże i praktyki zagraniczne.

Zapewniamy wszechstronny rozwój, dobrą i bezpieczną atmosferę w szkole, wsparcie i pomoc w każdej sytuacji.

Zapraszamy!

kierunki kształcenia

Zobacz listę kierunków, jakie dla Was przygotowaliśmy. Wybierz odpowiedni i zyskaj dyplom z tytułem technika.

<strong>Technik</strong> robotyk

Technik robotyk

<strong>Technik </strong> mechatronik

Technik mechatronik