Mechatronika to jest to!!!

W dniu 30 maja 2022 roku uczniowie klasy 2 mp na kierunku technik mechatronik wzięli udział w wycieczce do zakładu produkcyjnego SIPMA S.A w Lublinie.

Firma SIPMA S.A jest znanym i cenionym producentem maszyn rolniczych. Posiada szeroki asortyment maszyn rolniczych, a szczególnie dobrze radzi sobie w produkcji pras zwijających oraz owijarek. Dzięki możliwości zwiedzania zakładu, a w szczególności działu montażu i obróbki metali, uczniowie mieli możliwość zapoznania się  z nowoczesnym parkiem maszynowym, innowacyjnymi urządzeniami do cięcia metali, oraz mogli zobaczyć jak wygląda proces montażu w czasie rzeczywistym.

Podczas wycieczki uczniowie  upewnili się, że wiedza, którą zdobywają na kierunku technik mechatronik  jest niezbędna w procesie projektowania, montażu, wykonywania podzespołów oraz procesie programowania maszyn numerycznych CNC.

Nasi uczniowie zobaczyli, jak wiedza z zakresu mechatroniki znajduje zastosowanie w technologii rolnictwa precyzyjnego.

Okazuje się, że technik mechatronik może pracować w różnych branżach, a więc rynek pracy stwarza absolwentom  ZSTK szerokie możliwości rozwoju zawodowego.