Finał szkolnej Akcji „Znicz” i wyjście na cmentarz

Dnia 30 października 2018 r. Szkolne Koło Wolontariatu, przedstawiciele Samorządu Szkolnego oraz Szkolne Koło Fotograficzne wraz z nauczycielkami wybrali się na cmentarz przy ul. Unickiej.

Uczniowie odwiedzili lubelskie nekropolie, aby z okazji nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych dać wyraz naszej życzliwej pamięci. Zapalili znicze na grobach zasłużonych Lublinian, zbiorowych mogiłach więźniów Zamku Lubelskiego, mogiłach bezimiennych żołnierzy poległych w obronie Lublina oraz przy pomniku żołnierzy AK.

Wizyta na cmentarzu była doskonałą okazją do przybliżenia uczniom historii naszego regionu oraz kształtowania uczuć patriotycznych i szacunku do tradycji. Towarzyszył jej nastrój zadumy i refleksji. Była to jednocześnie żywa lekcja historii dla naszych uczniów.

“Człowiek żyje tak długo, jak trwa pamięć o nim” – chcemy pamiętać o naszych przodkach i o naszej lokalnej historii.

Dziękujemy całej społeczności szkoły za przekazanie zniczy w ramach szkolnej akcji „Znicz”.