Konkurs "Niepodległa w prozie i poezji"

Pod hasłem "Niepodległa w prozie i poezji" 23 października 2018 r. w czytelni Biblioteki Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki odbył się konkurs pięknego czytania. Uczciliśmy w ten sposób 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na początku konkursu wysłuchaliśmy utworu "Elegia o chłopcu polskim" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w wykonaniu znakomitej polskiej artystki Ewy Demarczyk, co wprawiło uczestników w podniosły nastrój. Tłem do występu uczestników konkursu  były  plakaty niepodległościowe  wykonane przez naszych uczniów w ramach projektu ”Uczniowie o Niepodległej”.
W konkursie udział wzięło 21 uczniów naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Łatwińska z utworem "Grób Agamemnona" Juliusza Słowackiego, drugie miejsce zajął Mateusz Baca, który również zaprezentował utwór Juliusza Słowackiego "Grób Agamemnona", trzecie miejsce- Vladyslav Liashuk z utworem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Mazowsze". Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy udziału.
        Serdecznie gratulujemy uczestnikom i dziękujemy za bardzo dobre przygotowanie się do konkursu.