Ratownicy ZSTK – pierwsza pomoc przedmedyczna w naszej szkole

W ramach współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie w miesiącach luty, marzec i  kwiecień Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało intensywny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowujący uczniów naszej szkoły do Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla Szkół Ponadgimnazjalnych, organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż w Lublinie.

Drużyna z naszej szkoły pod kierunkiem wykładowcy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz studentów 3 roku kierunku Ratownictwo Medyczne uczestniczy w 48 h kursie pierwszej pomocy przedmedycznej,  w trakcie którego mają możliwość usystematyzowania wiedzy, zdobycia umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy i szybkiego reagowania w stanach zagrożenia życia.

Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce dr hab. n. med. Mariusza Goniewicza, kierownika Zakładu Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie za oddelegowanie studentów wraz z wykładowcą koordynującym działania grupy.

Całej drużynie ratowników z naszej szkoły dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas pozalekcyjny i życzymy sukcesów na Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej!