Sukces ucznia ZSTK w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu

1 marca  miało miejsce uroczyste podsumowanie etapu regionalnego VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych  trzecie miejsce zajął uczeń naszej szkoły Sebastian Czobot z klasy III ET. Pod opieką nauczycielki historii, pani Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej przygotował pracę multimedialną prezentującą jedną z najważniejszych postaci lubelskiego podziemia antykomunistycznego mjr  Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.

Prezentacja Sebastiana, jako jedna z trzech najlepszych w regionie, została wytypowana przez jury konkursu do finału ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 9 kwietnia br.

Wręczenie nagród i dyplomów laureatom etapu regionalnego było jednym z głównych punktów konferencji historycznej zorganizowanej z okazji Narodowego Dnia „Żołnierzy Wyklętych”. Dzięki temu osoby reprezentujące naszą szkołę mogły wysłuchać ciekawej prelekcji Artura Piekarza (IPN), a także obejrzeć wystawę serii monet „Wyklęci przez komunistów Żołnierze Niezłomni”. W trakcie uroczystości była również możliwość obejrzenia wystawy „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna „Inka” 1928–1946” przygotowanej przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku.