PODSUMOWANIE TURNIEJU SZACHOWEGO

Dnia 3 marca 2023 w Zespole Szkół  Transportowo – Komunikacyjnych  im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie odbył się Szkolny Turniej Szachowy zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną, w której od września bieżącego roku działa Koło Szachowe.
Był to pierwszy turniej szachowy, zorganizowany dla uczniów Technikum Transportowo-Komunikacyjnego, który odbył się w naszej szkole.
W turnieju brało udział 32 uczestników podzielonych na 8 grup: 1 Grupa Żółta, Grupa 2 Pomarańczowa, Grupa 3 Niebieska, 4 Grupa Różowa, 5 Grupa Biała, 6 Grupa Zielona, 7 Grupa Beżowa, 8 Grupa Czerwona.
Uczestnicy grali każdy z każdym, łącznie 3 mecze fazy grupowej. Z każdej grupy wychodziło 2 najlepszych uczniów z największym wynikiem punktowym.
Najlepsi zagrali w fazie pucharowej 1/8, ćwierćfinały, półfinały i finały
Czym turniej był w dalszej fazie, tym partie były ciekawsze. Zastosowano wiele nieszablonowych posunięć i wiele zwrotów akcji.
Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, w przyszłości liczymy na udział uczniów z innych szkół.

Zapraszamy do pełnego artykułu po relację i wyniki.

Zapraszamy do uczestnictwa w kole szachowym

Zapytaliśmy ucznia klasy 2LP o jego przemyślenia na temat zawodów:

Jak podobał ci się turniej?
Turniej był bardzo interesujący i na wysokim poziomie, mi się udało w grupie wygrać 2 partie i w jednej zremisować, odpadłem w ćwierćfinale w starciu z późniejszym zwycięzca, organizacja była super i liczę na kolejne takie turnieje.

Co byś poprawił w tym turnieju?
Dla mnie wszystko było super, ale szkoda, że tak szybko się skończyło!
Myślę, że to przedsięwzięcie zachęciło wielu uczniów do dalszej gry w szachy i rozwijania swoich umiejętności. Pozdrawiam organizatora, moich przeciwników, i kolegów z klasy, zwłaszcza przewodniczącego Bartka Tokarskiego, który mnie wspierał.

Wyniki ostatecznego Fazy Finałowej Turnieju Szachowego

1. miejsce zajął uczeń klasy 1IP Mateusz Koszczeszyn
  2. miejsce zajął uczeń klasy 4IG Arkadiusz Gałęga
  3. miejsce zajął uczeń klasy 1IP Mateusz Bakakarz
  4. miejsce zajął uczeń klasy 2MR Antoni Szaluś

Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplom.  A reszta uczniów biorących w turnieju otrzymała dyplomy i zakładki do książek.
Zapraszamy do galerii