Check IT 2023

7 marca 2023 klasa 1ip wzieła udział w konferencji Check IT.

Check IT jest to jedno z największych wydarzeń informatycznych, skierowane przede wszystkim do uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli i nauczycielek informatyki.

Konferencja dla fanów nowych technologii, jak i osoby, którym świat informatyki nie jest jeszcze do końca znany.  Check IT organizowane jest przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, w ścisłej współpracy z uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT, w ramach inicjatywy Lubelska Wyżyna IT.

Przyszli technicy informatycy mieli szansę posłuchać ciekawych konferencji min.:

• Zawód programista – jak dostać swoją pierwszą pracę bez doświadczenia?
  • Programista to nie wszystko – znajdź swoje miejsce w IT.
  • Cyberbezpieczeństwo – Wpadłem w tarapaty! Co mogę zrobić?

Konferencje były przeprowadzone przez przedstawicieli firm informatycznych min.: Dogtronic Sp. z o.o., DataArt Sp. z o.o., Lingaro Sp. z o.o.

Uczniowie mieli szansę uczestniczyć w warsztatach pt. „Linux – środowisko cyberspecjalisty”, warsztaty zostały przeprowadzone przez przedstawicieli firmy Cyberskiller prowadzącej min. kursy i szkolenia dla uczniów.

Zapraszamy do galerii.