Dzień Integracji Klasowych ZSTK

Galeria wydarzenia

• 1m i 1s zwiedzają Stolicę

​Uczniowie klas 1m i 1s wybrali się na jednodniową edukacyjno-integracyjną wycieczkę do Warszawy.

W programie znalazł się spacer po Starówce Warszawy, gdzie była okazja na żywo zobaczyć występ kataryniarza. Następnie — zwiedzanie Muzeum Techniki, gdzie uczniowie zapoznali się z historią transportu, technologii informacyjnej, poznali największe polskie nazwiska związane z rozwojem myśli technicznej i mieli okazję obejrzenia filmu o Ignacym Łukasiewiczu. Nie zabrakło również wrażeń sportowych podczas zwiedzania Stadionu Narodowego — trasa "piłkarskie emocje", która polegała na zwiedzeniu szatni piłkarzy, ich stanowisk podczas meczu, sali prasowej, murawy stadionu oraz tarasu widokowego, a wszystko pod opieką przewodnika, który opowiadał o najważniejszych wydarzeniach i ciekawostkach związanych z tym miejscem. Uczniowie mieli także czas wolny, w ramach którego mogli zjeść posiłek w Złotych Tarasach.

Dziękujemy organizatorom i opiekunom tej wycieczki — Katarzynie Dobrzańskiej, Katarzynie Mazur i Wiesławie Pastuszak — za ich profesjonalizm i dobre emocje.

• 2lpa

W ramach wyjścia integracyjnego klasa 2 LPa z Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki, udała się na wycieczkę do Centrum Historii Sportu i Stadion Arena Lublin, przy ul. Stadionowej 1.

Centrum Historii Sportu to serce lubelskiego sportu. Magiczne miejsce pełne jest wspomnień i pamiątek z dyscyplin, z których słynął i słynie Lublin. Można tu odnaleźć fragmenty wspaniałych dziejów lubelskiego boksu, piłki nożnej, koszykówki, piłki ręcznej, lekkiej atletyki i żużla. Do tego z bliska zobaczyć stroje m.in. bobsleistów z Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang, medale nieżyjącego już najwybitniejszego siatkarza w historii Polski – Tomasza Wójtowicza, znaleźć niemal stuletni rower kolarski, obejrzeć wyjątkową kolekcję butów piłkarskich, czy wspaniały motocykl Marka Kępy, znakomitego lubelskiego żużlowca.

Z kolei Stadion Arena Lublin to wyjątkowe miejsce. w trakcie wycieczki uczniowie mogli poznać obiekt z każdej perspektywy. Zwiedzanie pozwoliło zobaczyć boisko oczami zawodników, poczuć prawdziwą atmosferę piłkarskiej szatni i przejść korytarzami, którymi na murawę wychodziło wielu znakomitych piłkarzy.

Uczniowie mogli poznać także najważniejsze miejsca Areny Lublin niedostępne na co dzień, czyli m.in.: salę konferencyjną, szatnie, ławki rezerwowych, strefę VIP, lożę prezydencką, trybunę prasową oraz wziąć udział w improwizowanej konferencji prasowej.

• 2ip i 2rp

Uczniowie z klas 2ip oraz 2rp w dniu 11 października wyjechali do Starego Miastkowa na jednodniową wycieczkę integracyjną. W programie wycieczki znalazło się wiele atrakcji min.: szkolenie i gry paintball'owe, gry zespołowe. Zajęcia odbyły się pod okiem doświadczonych instruktorów z grupy Aktywna Strefa. Po zajęciach integracyjnych odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek wieńczące blok zajęć integracyjnych. Wiecej w galerii.

• 4it

Klasa 4IT udała się, by rozegrać mecz w kręgle oraz wziąć udział w wyścigach na torze gokartowym.

• 5sp i 5Ipb

Uczniowie klasy 5sp i 5lpb udali się do Aresztu Śledczego w Lublinie przy ulicy Południowej na zajęcia w ramach projektu „W służbie Ojczyźnie”, podczas którego  młodzież  odbyła szkolenie strzeleckie związane z kształtowaniem postaw obywatelskich, proobronnych i patriotycznych.

Była to świetna okazja, żeby uczniowie poznali codzienną pracę funkcjonariuszy SW oraz warunki odbywania kary osób pozbawionych wolności. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na zjawisko przemocy rówieśniczej, przestępczości nieletnich oraz istotę odpowiedzialności karnej wobec sprawców. Zwrócono uwagę na dotkliwe konsekwencje wiążące się z nieprzestrzeganiem norm prawnych w młodym wieku oraz skutki, jakie niesie za sobą czyn przestępczy.

Młodzież podczas zajęć wykazała duże zaangażowanie i zainteresowanie, czego dowodem była duża ilość pytań dotyczących zagadnień prawnych, ale również pracy w zakładzie karnym i ścieżki kariery zawodowej.

• 1rp

Uczniowie bawili się na paintballu laserowym w Laser City.