UCZNIOWIE ZSTK UCZCILI NA SPORTOWO PAMIĘĆ PAPIEŻA JANA PAWŁA II

W poniedziałek, 16 października 2023 roku reprezentacja Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki uczciła pamięć Jana Pawła II na sportowo.

Tego dnia odbył się 14. Lubelski Bieg Papieski, w ramach obchodzonej 45. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża i 33. rocznicy jego wizyty w Lublinie.

Rywalizacja odbywała się w kategorii open oraz szkół podstawowych i średnich. Meta i start wszystkich biegów była natomiast usytuowana na stadionie Szkoły Podstawowej nr 31, przy ul. Lotniczej 1. Dla wszystkich uczestników wyznaczono pięć kategorii wiekowych, a do każdej z nich określono trasę z dokładnie wyznaczonymi miejscami zbiórki, startu, mety, przebiegiem i długością odcinka. Każdy uczestnik w celu identyfikacji otrzymał koszulkę z logo biegu. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mieli do pokonania dystans 1200 m.

Głównymi organizatorami 14. Biegu Papieskiego byli: Parafia p.w. Św. Krzyża w Lublinie, Lubelska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy oraz Szkoła Podstawowa nr 31 im. Lotników Polskich w Lublinie.

Z kolei do Komitetu Honorowego zostali zaproszeni: Ks. Stanisław Budzik – Arcybiskup Metropolita Lubelski, Krzysztof Żuk – prezydent Lublina, Jarosław Stawiarski – marszałek województwa lubelskiego, Lech Sprawka – wojewoda lubelski, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty oraz Jarosław Pakuła – przewodniczący Rady Miasta Lublin.

Zapraszamy do Galerii.