Uczniowie kl. 2ip technik informatyk stypendystami „Lubelskiej kuźni talentów”

Projekt „Lubelska kuźnia talentów 2021-2023” realizowany jest przez Województwo Lubelskie w ramach 12 Osi Priorytetowej Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2019-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nasi uczniowie Łukasz Głaz, Norbert Madejek i Igor Krzywicki uzyskali wysokie wyniki w kształceniu zawodowym i otrzymali stypendium.
Opiekunem uczniów była mgr Elżbieta Szyszło.

Program zakładał przyznanie w roku szkolnym 2022/2023 – 680 stypendiów najzdolniejszym uczniom, którzy spełnią wymagane regulaminem kryteria i uzyskają najwyższą punktację
w postępowaniu kwalifikacyjnym. Przewidziano udzielenie wsparcia w następujących proporcjach: 408 stypendiów dla uczniów techników: 68 – dla uczniów szkół branżowych;
68 – dla uczniów/słuchaczy szkół policealnych; 136 – dla uczniów szkół artystycznych.
Stypendium przyznane zostało na okres 10 miesięcy, od 1 września 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. Łączna kwota wsparcia stypendialnego wyniosła 3 500 PLN.
Gratulujemy!