Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady

14 czerwca członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego "Semafor" wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.

Uroczystości rozpoczął wykład o niezwykłej historii Bolesława „Jasieńczyka” Burskiego — gorliwego patrioty, oficera Wojska Polskiego, żołnierza AK. Bolesław Burski trafił na Majdanek w styczniu 1943 roku, gdzie z czasem zaangażował się w działalność obozowego ruchu oporu.

Na zakończenie uczniowie złożyli kwiaty przy Pomniku Mauzoleum, oddając hołd ofiarom Majdanka wraz z żyjącymi byłymi więźniami Majdanka.