UCZNIOWIE ZSTK POJECHALI W RAJDZIE „SZLAKIEM JANA PAWŁA II”

W niedzielę, 11 czerwca 2023 roku grupa uczniów z Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki, przy ul. Zemborzyckiej 82 w Lublinie wzięła udział w rajdzie rowerowym "Szlakiem Jana Pawła II", który odbył się w ramach 13. edycji Festynu - "Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych 2023".

Uczestnicy wyruszyli o godz. 10 spod  kościoła św. Rodziny (ul. Jana Pawła II). Na czele rajdu jechał samochód "Papa Mobile" z czasu pierwszej wizyty Karola Wojtyły w Polsce. Jednym z przystanków w drodze na Plac Litewski, gdzie usytuowano metę, był Katolicki Uniwersytet Lubelski. Tam złożono m.in. kwiaty pod pomnikiem Papieża.

Uczestnicy rajdu po dojechaniu do mety pozostali na Festynie - "Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych". To odbywająca się cyklicznie impreza edukacyjna, organizowana na Placu Litewskim w centrum Lublina.

Festyn pod hasłem "Lublin Europejską Stolicą Młodzieży" jest szansą na jeszcze silniejsze propagowanie kultury wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie ich do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym naszego miasta. Przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców i gości miasta, niezależnie od ich wieku i zainteresowań. Organizatorzy starają się bowiem, aby absolutnie każdy znalazł tam coś, co go zainteresuje.

Atrakcjami tegorocznej edycji były m.in.: grupy rekonstrukcji historycznych, pokaz Orkiestry Szkockiej, lekcja szermierki w wykonaniu Policji z Radomia, ekspozycje zabytkowych samochodów i pojazdów wojskowych, czy liczne prezentacje pasjonatów i kolekcjonerów. Grupa lubelskich baloniarzy przygotowała zaś prezentacje napełniania balonu, a strongmeni zaprezentowali jedną z konkurencji — przeciąganie TIR-a.

Pomysłodawcą i koordynatorem Festynu jest Zbigniew Jurkowski, Radny Rady Miasta Lublin, który wraz z setkami wolontariuszy i grupą pasjonatów organizuje to wyjątkowe wydarzenie w Kozim Grodzie.

Zapraszamy do Galerii.