Wycieczka klasy 4 lp do Trójmiasta

W dniach 25-27.05.2023 r. uczniowie klasy 4lp wraz z opiekunami p. Edyta Szlakiewicz, oraz p. Bogusławą Kożuch udali się na wycieczkę szkolną do Trójmiasta. Celem podróży było zwiedzanie Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum II wojny Światowej, a następnie udaliśmy się do Bramy Wyżynnej otwierającej Drogę Królewską prowadzącą ulicami Długą i Długim Targiem do Bramy Zielonej. Tuż za nim znajduje się Złota Brama oraz Dwór Bractwa św. Jerzego. Na przestrzeni ograniczonej z jednej strony Teatrem Wybrzeże, a z drugiej Barbakanem, mieści się Targ Węglowy, na którym odbywa się wiele imprez, koncertów i wydarzeń kulturalnych. Tuż za Złotą Bramą rozciąga się wspaniały widok na Drogę Królewską. Trakt zdobią urokliwe, odrestaurowane kamieniczki, których pierwowzory wywodzą się w większości z XVI i XVII wieku. Zwiedzając Gdańsk, nie można pominąć miejsca, w którym rozpoczęła się walka przeciwko polityce realnego socjalizmu. Chodzi oczywiście o Stocznię Gdańską ze słynnymi dźwigami portowymi, które wpisały się na stałe w krajobraz miasta oraz Pomnik Poległych Stoczniowców. Następnie udaliśmy się do Gdyni, zwiedzając miasto oraz Skwer Kościuszki i Molo Południowe.

Kolejnego dnia udaliśmy się na Westerplatte, a także uczestniczyliśmy w wizycie studyjnej w Porcie Morskim. Następnie udaliśmy się do Sopotu, zwiedzając miasto, Molo i Operę Leśną.

Całej wycieczce towarzyszyła wielka ciekawość, tych szczególnych miejsc.

Uczniowie swoimi przeżyciami i wiadomościami dzieliły się z innymi, sami zaś wzbogacili swoją wiedzę o nowe doświadczenia.

Zapraszamy do Galerii.