Wyjście na Politechnikę klasa 3 lp

W dniu 02.06.2023 r. uczniowie naszej szkoły z klasy 3 lp (Technik Logistyk) mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach organizowanych przed Politechnikę Lubelską na wydziale Mechanicznym.

Zajęcia organizowane były w ramach projektu Via Carpatia pt: "Z Technikum na Politechniki".

Uczniowie przed udziałem w zajęciach mieli możliwość zwiedzenia bogato i nowocześnie wyposażonych pracowni z szeregiem zaawansowanych przyrządów pomiarowo-analitycznych i z hamownią silników spalinowych, hybrydowych.

Po zwiedzaniu uczniowie wzięli udział w 2 panelach pt:

1. Metody programowania robotów przemysłowych
  2. Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona, świat wirtualny w technice

Dzięki udziałowi w tych zajęciach uczniowie mogli na własnej skórze zapoznać się z najnowszymi technologiami rzeczywistości wirtualnej i rzeczywistości rozszerzonej oraz mogli samodzielnie dokonać programowania i działania ramienia robota przemysłowego firmy Kawasaki.

Takie zajęcia zbliżają uczniów do najnowszych wysoko zaawansowanych technologii, jakie już funkcjonują na rynku pracy.

Zapraszamy do Galerii.