Podpisanie umowy o współpracy z PKP Intercity S.A. i ZSTK

26 maja 2023 r. w Zespole Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie zostały podpisane dwie umowy o współpracy między szkołą a PKP Intercity S.A.

Pierwsza umowa dotyczyła objęcia patronatem uczniów kształcących się  na kierunkach technik mechatronik oraz technik robotyk. PKP Intercity będzie wspomagała szkołę w promowaniu tych kierunków, doposażała sale w niezbędne pomoce naukowe, fundowała stypendia dla uczniów oraz wspierała kadrę pedagogiczną w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych.

Druga umowa dotyczy współpracy w zakresie ścieżek kariery, programu stypendialnego, organizacji wycieczek zawodowych, praktyk i zajęć teoretycznych dla wszystkich kierunków kształconych w ZSTK.

Podczas uroczystości umowy podpisali: p. Tomasz Gontarz – wiceprezes PKP Intercity S.A., p. Anna Wawruch – Lis – dyrektor szkoły, p. Mariusz Banach – zastępca prezydenta ds. oświaty i wychowania w mieście Lublin.

Podpisane umowy to dla uczniów szansa na lepsze warunki kształcenia zawodowego i możliwość zdobywania dodatkowych umiejętności zawodowych poszukiwanych przez pracodawcę.
Zapraszamy do Galerii