Wycieczka do Warszawy

22 maja odbyła się wycieczka do Warszawy uczniów, którzy działają w Szkolnym Kole Krajoznawczo-Turystycznym „Semafor” w naszej szkole.  Była to pierwsza wycieczka z koła, które od tego roku wznowiło swoją działalność po 20 latach przerwy. Samo koło powstało rok po utworzenia ZSTK (d. Technikum Kolejowe). Obecnie w kole działają uczniowie ze wszystkich kierunków realizowanych w naszej szkole. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia – kolejna wycieczka w czerwcu (19-20.06) w Góry Świętokrzyskie.

Podczas wycieczki odwiedziliśmy Stację Muzeum, gdzie obejrzeliśmy urządzenia sterowania ruchem i łącznością na kolei oraz zabytkowy wyłączony z użytku tabor kolejowy. Przewodnikami po Muzeum byli uczniowie z naszej szkoły: Szymon Chudkowski i Nikodem Czerniak, którzy pasjonują się tematyką kolejową. Następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z historią Powstania jak również z pamiątkami i artefaktami, które były świadkami wydarzeń w 1944 roku w Warszawie. Finalnie uczniowie dotarli do Łazienek Królewskich, gdzie odbyła się gra terenowa. Uczniowie po otrzymaniu mapy mieli za zadanie odszukać wskazane punkty na mapie i dopasować do fotografii.

Zapraszamy do Galerii.