6 października 2017 r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych. W
uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna, zaproszeni goście oraz rodzice.

Prowadzący powitali wszystkich przybyłych, a przede wszystkim uczniów klas pierwszych. Następnie głos zabrała
pani dyrektor Anna Wawruch-Lis oraz goście. Punktem kulminacyjnym uroczystości był akt
ślubowania, które pierwszoklasiści złożyli na sztandar ZSTK z wizerunkiem patrona naszej szkoły,
Tadeusza Kościuszki. Na zakończenie z krótkim koncertem wystąpiła Szkolna Orkiestra Dęta pod
kierunkiem pana Arkadiusza Konowałka.
Uroczystości ślubowania towarzyszyło umieszczenie napisu i logo ZSTK na budynku szkoły.
Uczniowie i wychowawcy klas pierwszych otrzymali w prezencie koszulki z nazwami zawodów i logo
szkoły.